Here naverokê

Machecoul-Saint-Même

Machecoul-Saint-Même
Dîmenek ji komunê
Dîmenek ji komunê
Mertalê Machecoul-Saint-Même
Machecoul-Saint-Même li ser nexşeyê
Map
Machecoul-Saint-Même li ser nexşeya Fransa nîşan dide
Machecoul-Saint-Même
Machecoul-Saint-Même
Koordînat: 47°0′28.38″Bk 1°48′24.87″Ra / 47.0078833°Bk 1.8069083°Ra / 47.0078833; -1.8069083
DewletFransa Li ser Wîkîdaneyê biguhêre
Li beşa îdarî
  • Loire-Atlantique
  • arrondissement of Nantes Li ser Wîkîdaneyê biguhêre
Paytexta
  • canton of Machecoul-Saint-Même (2016) Li ser Wîkîdaneyê biguhêre
Dema avabûnê1 kanûna paşîn 2016 Li ser Wîkîdaneyê biguhêre
Qada rûerdê
  Giştî84.89 km2 (3278 sq mi)
Nifûs
7689 (2023) Li ser Wîkîdaneyê biguhêre
  Mêr
 
3689 (2017) Li ser Wîkîdaneyê biguhêre
  Jin
3784 (2017) Li ser Wîkîdaneyê biguhêre
Koda postayê
44270 Li ser Wîkîdaneyê biguhêre
Malperwww.machecoul-saint-meme.fr/ Li ser Wîkîdaneyê biguhêre
biguhêre - Wîkîdaneyê biguhêreBelge

Machecoul-Saint-Même, komuneke li departementa Loire-Atlantiqueya Fransayê ye.[1]

Nifûs li gorî salan
SalNifûs±%
20177473    
20187553+1,1%
20197581+0,4%
20207626+0,6%
20217642+0,2%
20227665+0,3%
20237689+0,3%
Çavkanî: Li ser Wîkîdaneyê bibîne Li ser Wîkîdaneyê biguhêre
  1. "komunên Fransayê li ser lescommunes.com" (bi fransizî).

Girêdanên derve

[biguhêre | çavkaniyê biguhêre]