UEFA Champions League 2011/2012

Ji Wîkîpediya, ensîklopediya azad.
Jump to navigation Jump to search

UEFA Champions League 2009/2010 Pêşbirka futbolê ya Ewropî bu hemî tîmên Ewropa. Ev pêşbirka ji layê Uefa dihêta damazirandin her sal di êta deynan. Tîma pitir UEFA Champions League birî Real Madride ku şîyaye 9 caran kasê bi desve bînit.

Yana[biguherîne | çavkaniyê biguherîne]

Grûb
 ESP BarcelonaTH (1st)  ITA Milan (1st)  FRA Marseille (2nd)  POR Porto (1st)
 ENG Manchester United (1st)  ITA Internazionale (2nd)  RUS Zenit St. Petersburg (1st)  NED Ajax (1st)
 ENG Chelsea (2nd)  ITA Napoli (3rd)  RUS CSKA Moscow (2nd)  TUR Fenerbahçe (1st)
 ENG Manchester City (3rd)  GER Borussia Dortmund (1st)  UKR Shakhtar Donetsk (1st)  GRE Olympiacos (1st)
 ESP Real Madrid (2nd)  GER Bayer Leverkusen (2nd)  ROU Oţelul Galaţi (1st)  SUI Basel (1st)
 ESP Valencia (3rd)  FRA Lille (1st)
Cewley serekî
Champions Nê şampiyonên
 ENG Arsenal (4th)  ITA Udinese (4th)  FRA Lyon (3rd)
 ESP Villarreal (4th)  GER Bayern Munich (3rd)
Sêyem pêşekî
Champions Nê şampiyonên
 BEL Genk (1st)  RUS Rubin Kazan (3rd)  NED Twente (2nd)  SUI Zürich (2nd)
 DEN Copenhagen (1st)  UKR Dynamo Kyiv (2nd)  TUR Trabzonspor (2nd)  BEL Standard Liège (2nd)
 SCO Rangers (1st)  ROU Vaslui (3rd)Note ROU  GRE Panathinaikos (P-1st)  DEN Odense (2nd)
 POR Benfica (2nd)
Duem pêşekî
 BUL Litex Lovech (1st)  SRB Partizan (1st)  LVA Skonto (1st)  KAZ Tobol Kostanay (1st)
 CZE Viktoria Plzeň (1st)  POL Wisła Kraków (1st)  MDA Dacia Chişinău (1st)  EST Flora Tallinn (1st)
 AUT Sturm Graz (1st)  CRO Dinamo Zagreb (1st)  SVN Maribor (1st)  ALB Skënderbeu Korçë (1st)
 ISR Maccabi Haifa (1st)  BLR BATE Borisov (1st)  HUN Videoton (1st)  ARM Pyunik (1st)
 CYP APOEL (1st)  IRL Shamrock Rovers (1st)  GEO Zestafoni (1st)  WAL Bangor City (1st)
 NOR Rosenborg (1st)  FIN HJK Helsinki (1st)  AZE Neftchi Baku (1st)  MNE Mogren (1st)
 SVK Slovan Bratislava (1st)  BIH Borac Banja Luka (1st)  ISL Breiðablik (1st)  FRO HB Tórshavn (1st)
 SWE Malmö FF (1st)  LTU Ekranas (1st)  MKD Škendija (1st)  NIR Linfield (1st)
Êkem pêşekî
 LUX F91 Dudelange (1st)  AND FC Santa Coloma (1st)  MLT Valletta (1st)  SMR Tre Fiori (1st)